Jdi na obsah Jdi na menu
 


KDYŽ ŠNECI CESTUJÍ...

Obrazek

.

.

...po republice

.

 • přeprava na závody, výstavy nebo z přírody do nového domova:

Pro tuto přepravu se nám bude hodit malý uzavíratelný box s větracími otvory, který před použitím vysteleme vlhkou zelení (doporučuji pampelišku, která je oblíbená u většiny šneků). Záleží pouze na chovateli, jakou krabičku zvolí, vždy ale musí být čistá. Nepříliš vhodné jsou kartonové krabice, které se lehce promáčí a šnek je může prokousat, a sklenice, které se při upuštění rozbijí a poraní plže. Nejlepší alternativou je bezesporu nejmenší provedení faunaboxu-dobře se přenáší, je lehký a našemu chovanci poskytuje nejlepší ochranu a cirkulaci vzduchu. Navíc se pohybuje v příjemných cenách do 150 Kč.

Obrazek

Pokud se šnekem cestujeme autobusovou, vlakovou nebo jinou dopravou, je přenoska s pevným nepropustným dnem povinná.

Nikdy plže nepřevážíme v ruce, v tašce nebo v kapse.   

 •   posílání poštou

Chceme-li, aby se šnek vydal na cestu poštou, musíme upravit balík tak, aby transport ve zdraví přežil.

Budeme potřebovat: větší kartonovou krabici, malou plastovou krabičku, noviny, trochu vlhké zeleně (salát, pampeliška...)

 1. Malou krabičku na několika místech proděravíme, abychom plži zajistili dostatek vzduchu.
 2. Pokračujeme vystelením vlhkým rostlinstvem, šneka do krabičky vložíme tak, aby jí byl obklopen ze všech stran.
 3. Dno kartonové krabice pokryjeme vrstvou novinových kuliček.
 4. Do velké krabice pak umístíme plastovou, kterou obložíme novinovými koulemi ze všech stran tak, abychom zajistili její stabilitu během transportu.
 5. Krabici zalepíme, uvedeme adresu, na kterou má být šnek dopraven, a zpáteční adresu.

Nemusíte se bát, že:

►se šnek cestou udusí-v krabici je dost vzduchu, karton navíc nějaký propustí

►se šnek cestou zraní-noviny slouží jako tlumič i tepelná izolace

►provádíte něco nezákonného-přesvědčte se sami:

Obsahem poštovní zásilky nesmějí být:

 1. výbušniny,
 2. radioaktivní látky,
 3. omamné a psychotropní látky,
 4. jedovaté a žíravé látky,
 5. nakažlivé biologické látky,
 6. tuhý oxid uhličitý,
 7. tlakové nádoby, stlačené nebo zkapalněné plyny a plyny v roztocích,
 8. biologická agens a toxiny, oxidující, hořlavé a ostatní chemické látky a přípravky, které jsou klasifikovány jako nebezpečné podle § 2 zákona č. 157/1998 Sb., o chemických látkách a chemických přípravcích a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vyhláška č. 474/2002 Sb., kterou se provádí zákon č. 281/2002 Sb., o některých opatřeních souvisejících se zákazem bakteriologických (biologických) a toxinových zbraní a o změně živnostenského zákona,
 9. živí obratlovci.

V případě splnění zvláštních podmínek mohou být obsahem:

 1. biologické látky podléhající zkáze – za podmínky, že zkažené látky nebudou obtěžovat své okolí zápachem a neproniknou obalem poštovní zásilky,
 2. jiná živá zvířata než obratlovci – za podmínky, že jim během přepravy nebude zapotřebí poskytovat zvláštní péči a pozornost,
 3. snadno rozbitelné věci – za podmínky, že jsou upraveny zvláštním tomu odpovídajícím způsobem tak, aby se v důsledku běžných manipulací s poštovní zásilkou nemohly poškodit,
 4. tekutiny – za podmínky, že nemohou vytéci z obalu poštovní zásilky nebo tímto obalem prosáknout.

www.cpost.cz

Obrazek.

.

...po světě

Který chovatel by si nechtěl z dovolené přivézt fešného ulitnatce? Než se ale k němu takovému odhodláte, přečtěte si následující článek:

ČR - Někomu stačí z dovolené fotografie, jiný si chce přivézt na památku exotickou orchidej nebo cizokrajné zvíře. Tím se však může snadno dostat do křížku se zákonem. Problémy hrozí také při dovozu suvenýrů vyrobených z chráněných zvířat.

Sebrat u moře třeba mušli s cílem si ji vystavit doma na knihovně se může zdát jako neškodná kratochvíle. Pokud je ale živočich chráněný, hned je na průšvih zaděláno. Základem je mezinárodní smlouva CITES, která obsahuje desítky tisíc druhů chráněných rostlin a živočichů, přísně kontroluje jejich vývoz a dovoz a postihuje nelegální obchod.

Pokud je nějaký takový živočich nebo rostlina objevena na hranicích u nic netušícího turisty, okamžitě se na něj pohlíží jako na pašeráka a jen obtížně se celníkům vysvětluje, že jste o cennosti daného živočicha neměli ani potuchy. Neznalost zákona neomlouvá.

Dohoda CITES se navíc netýká pouze živých jedinců, ale i těch mrtvých nebo jakýchkoli výrobků z nich. Do potíží se tak může dostat i ten, kdo se přes hranice rozhodne převézt třeba kabelku z krokodýla, boty z krajtí kůže, sošku ze slonoviny nebo ze vzácného dřeva, úlomek korálu nebo tradiční čínskou medicínu s obsahem chráněných zvířat či rostlin.

V mnoha zemích je nezákonný vývoz a dovoz přísně postihován nejen podle úmluvy CITES, ale i podle místních zákonů, které jsou často ještě mnohem tvrdší a viníkům hrozí i mnohaleté vězení.

Vyjíždí-li tedy někdo do ciziny s úmyslem nějaké zvíře dovézt, nebo se s ním stěhuje do ČR, musí se předem informovat o veterinárních podmínkách dovozu na Státní veterinární správě ČR. Jde-li o chráněné zvíře, musí mít člověk i povolení pro vývoz z příslušné země, doklad o legálním nabytí zvířete a z našeho ministerstva životního prostředí ještě dovozní povolení. Tím ještě povinnosti nekončí, po převozu zvířete do Čech, ho musí majitel zaregistrovat u příslušného krajského úřadu.

Postup tedy není příliš jednoduchý, proto lze doporučit zakoupit si cizokrajné zvíře v obchodě u nás. Zákazník tak získá navíc i určitou záruku na legální původ.

www.sip.denik.cz

Šťastné šnečí cestování přeje Radula ;-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BEST software for captcha breaking!

(LatonyaOminc, 28. 3. 2018 16:20)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

pomoc

(Natys šneček_5, 28. 1. 2018 8:15)

A mohu já se svým českým ulitnatcem cestovat do zahraničí? (Konkrétně do Alp a k moři-Chorvatsko a Itálie.)

Re: pomoc

(Snail, 3. 3. 2018 11:19)

Ahoj , můžeš , na převoz ho dej do cestovní krabičky , až přijedete , dej ho do běžného terária. Pokud šnečka chováš venku , kup mu malý faunabox a dovolenou bude trávit v ní. Do Alp- pokud jedete do Alp lyžovat ,můžeš vzít šneka s sebou pod podmínkou , že nebude vystaven zimě a bude pouze uvnitř.
Jinak převoz šnečka do zahraničí by neměl být problém ;)
Doufám, že jsem pomohla :)Je skvělé , že ještě pořád někdo chová české plže

Šnek

(Nikča, 22. 8. 2014 9:15)

A můžu šnečka poštou poslat jenom v plastové krabičce?

Re: Šnek

(Odpověď, 19. 7. 2015 12:44)

Asi ne,jestli si to četla tak asi opravdu ne

Nej stránky ♡

(Šnečín u Justy, 14. 7. 2014 12:30)

Super článek, opravdu se toho tady dá hodně dozvědět =)
Škoda, že už sem nepíšeš =(