Jdi na obsah Jdi na menu
 


POTŘEBY PRO ŠNEKY

 Pár tipů pro zručné šnečí chovatele

Šnečí překážky

Překážky jsou důležitým prvkem šnečího sportu. Využíváme je jak při tréninku, tak při závodech. Zatímco k domácímu cvičení nám postačí větev nebo tužka, na závodech jsou překážky naší prezentací.

Obrazek

Základní kolmé skoky vytvoříme slepením několika dřevených tyček lepicí "pistolí".

Obrazek

Vše záleží pouze na vaší zručnosti a fantazii-proč nevytvořit šnekům proutěnku nebo vodní příkop? 

Obrazek

NÁŠ TIP:

Zpestřete své překážky emailovou barvou!  Někteří chovatelé dají přednost přírodním barvám, někteří ladění do stejné barvy, jiní pestrobarevnému šnečímu parkuru.  

Obrazek

Puntikatý model s opěrnými kameny...

Obrazek

...a další velmi oblíbený, avšak trochu morbidní typ překážky

Obrazek

Venkovní přírodní skrýš

je sestavena z upravené stromové větve (nutné je najít odpovídající rozvětvení), hliněného květináče a lýkového provazu. Zatlučením do země docílíme stability. Ulitnatci rádi využívají tuto dekoraci ohrady jako stinné místo ke spaní nebo jako prolézačku.

 

 

Obrazek

 

Prolézačka pro mláďata

poslouží jako protahovač a dekorace ve šnečíně. Ke konstrukci použijeme upravenou větev, provaz a proutěné kuličky (seženeme v květinářství). Malí plžíci rádi využijí proutěný chumel k lezení a schovávání, s ještě větší chutí je budou navštěvovat, když se nám podaří nacpat do guly kus salátu :)

 

  

 

Obrazek

 

Skrýš s vlašskými ořechy

se skládá (opět) ze stromové větve upevněné v proděraveném kusu pevné kůry (nutné odpovídající zaoblení kůry). Na provázcích jsou umístěné dvě půlky vlašských ořechů s dírkou. Úkryt jako stvořený pro páskovky, větší plži rádi zalezou do stínu pod kůrou.

 

 

Obrazek

 

 

  Pampeliškový ráj

Smetanka lékařská je u našich ulitnatců velmi oblíbená, proto jim můžeme poskytnout příjemné občerstvení. Do jednoho menšího a jednoho většího květináčku zasadíme pampelišku. Je vhodné, aby byly oba plastové kvůli nižší hmotnosti a aby měl ve dnu menší květináč díru-tak si budou moci šneci pochutnat i na výživných koříncích. Seženeme 4 stejně dlouhé bambusové nebo i jiné tyčky a zapícháme je do hlíny tak, aby byly stabilní. Pak už stačí jen nasadit malý květník (s vystouplým okrajem) na  konstrukci.